WhatsApp

Limuzin Sığırı Hakkında

Renk: Limuzinler iki renktedir: Geleneksel altın rengi - kızıldan kahverengiye olan ve siyah olanlar. Limuzinin genellikle göz ve ağız çevresi daha açık renklidir, boyun bölgeleri daha koyu renktedirler (ineklerde ve boğalarda daha belirgindir)


Vücut tipi ve özellikleri: Limuzinler çift kaslı hayvanlardır, ancak tüm bu kasların üzerinde ince bir kemik yapısına sahiptirler. Bu, gerçek hayattan çok fotoğraflarda daha belirgindir. Vücutları genellikle arka buttan göğüs ve döşe kadar dikdörtgen bir şekil oluşturur. Aynı zamanda çok kaslıdırlar, boğalar boynu, omuzları ve arka kısımları çok kaslıdır buna rağmen çok az yağ vardır. İnekler boğalar kadar kaslılık göstermezler, ancak boğalarla aynı dikdörtgen, güçlü görünümlü şekil ve kaliteye sahiptirler. Limuzinlerin tırnaklarının öne doğru basma özelliği ile engebeli arazilerde rahat gezebilir ve otlayabilir.


Kafa özellikleri: Tarihsel olarak, Limuzinler boynuzlu olduğu bilinmektedir, ancak boynuzsuz çok sayıda limuzin bulunmaktadır. Boğaların alınları ineklerden daha geniştir. Gerçekten Limuzin cinsini diğer ırklardan ayıran çok ilginç bir özellik dudaklarının olmasıdır. Ağızlarının yan tarafından dudaklarına bakarsanız, diğer ırklardan daha keskin veya daha düz bir dudak olduğunu farkedeceksiniz. Dudaklar diğer ırklar gibi yarım ya da çeyrek ay şeklini oluşturmaz, bunun yerine düz veya düz bir çizgi oluştururlar. Başka herhangi bir cinste bu özellik yoktur. Dolayısıyla otlamaya daha uygundur.


Diğer özellikleri: Limuzin ırkı Fransız cinsidir . Limuzinler, 10-12 buzağılama yeteneği, mükemmel dölleme yeteneği, yeterli sağım kabiliyeti ve mükemmel karkas özelliklerine sahip mükemmel büyüme oranları ile bilinir. 

Limuzin Düve Besiciliği (Yonca Tarlasında)

Limuzin Düve

Limuzin Dana Besleme ve Satış

Limuzin Dana

Limuzin İnek Satışı (ET ve SÜT)

Limuzin İnek

Bize Ulaşın - Yol Tarifi